Тальнівська міська об'єднана територіальна громада
Тальнівський район, Черкаська область

Пташок закликаємо, Весну зустрічаємо

Щороку, у день весняного рівнодення, вихованці закладу дошкільної освіти   №4  «Світлячок» закликають з вирію птахів та зустрічають весну. У цьому році весна дуже забарилася і тому діти, вірячи, що весну приносять на крилах птахи, активно готувалися до свята зустрічі з птахами. Разом зі своїми вихователями малята вивчили заклички, вірші, пісні. Виготовили паперових птахів, якими прикрасили територію біля дитячого садка. Напекли «жайворонків» - обрядове печиво, щоб у дворах водилася домашня птиця.

Закликали птахів: «Гуси, гуси, нате вам на гніздо, принесіть нам з весною тепло. Нате вам ячменю і житечка, принесіть нам весну і літечко», кидаючиїм зерно та солому «на гніздо». 

Почувши пісню «Ой, минула вже зима», Весна, роль якої виконувала вихователь Ганджа Світлана Миколаївна, прийшла до діток і пообіцяла, що вже скоро буде тепло.

Проводячи такі заходи у закладі, вихователі передають своїм вихованцям соціальний досвід  народу, збагачують їхні знання про звичаї і традиції рідного краю.« повернутися до списку новин