Люди полинової долі

Дата: 24.04.2018 12:05

Під такою назвою в центральній бібліотеці  23 квітня відбулась година пам’яті, присвячена  Міжнародному дню Чорнобиля.  На  захід  бібліотека запросила  учнів  та  ліквідаторів  аварії на ЧАЕС Станіслава Миколайовича Вовка та  поета Валентина Івановича Седеня.

« 26 квітня 1986 року… Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Ось вже 32 роки  ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

Сьогодні зрозуміло:  наслідки  аварії  на ЧАЕС могли  б  бути  значно більшими,  якби  не  самопожертва і мужність тих, хто був там у горнилі  чорнобильського лиха...», -  розпочала захід  ведуча, завідувач відділу обслуговування  Ніна Токар.  Запрошені  В.І. Седень та  С.М.Вовк поділились спогадами про свою участь у ліквідації чорнобильської катастрофи, а  Валентин Іванович прочитав свої поезії. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять  ліквідаторів чорнобильської катастрофи.

Учнівська молодь  вручила  запрошеним  весняні квіти та ознайомилась із літературою чорнобильської тематики.