Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах» - запорука отримання громадянами реальної соціальної підтримки

Дата: 05.01.2021 13:58

Тальнівська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості вкотре долучається до інформаційної кампанії соціальних партнерів з Держпраці, Пенсійного Фонду, Державної фіскальної служби та в котрий раз наголошує роботодавцям, що легалізація праці та легалізація заробітної плати є вимогою сьогодення.

Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах» дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Для належного офіційного оформлення трудових відносин з працівником роботодавець повинен здійснити 5 обов'язкових кроків:

1) укладення у письмовій формі трудового договору (контракту) оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, з яким необхідно ознайомити працівника;

2) повідомлення органів Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

3) здійснення роботодавцем запису до трудової книжки, поданої працівником у встановленому порядку;

4) інформування працівника про умови праці, ознайомлення із посадовою інструкцією та правилами внутрішнього трудового розпорядку, визначення працівникові робочого місця та проведення інструктажу з техніки безпеки;

5) за умови використання праці іноземців або осіб без громадянства – отримання відповідного дозволу у встановленому законодавством порядку (Закон України «Про зайнятість населення»).

Пам’ятаймо, що повага до себе починається з шанування законів своєї держави!

Виникли питання?

Звертайтесь до Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ за адресою: вул. Майданецька, 13/1 або за телефоном: (04731) 3-04-79, 3-04-80.