A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Чи можливо поєднувати перебування на обліку у центрі зайнятості з яким-небудь видом трудової діяльності?

Дата: 10.02.2021 18:56
Кількість переглядів: 17

 

Особи, які зареєстровані у центрах зайнятості як безробітні і бажають отримувати додатковий заробіток, можуть брати участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру. (ЗУ "Про зайнятість населення").

Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах.

Види громадських робіт визначаються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських рад за такими критеріями:

  • мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця та вакансії;

  • можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня;

  • мають економічну, соціальну та екологічну користь для регіону;

  • надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

З особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів, строкові трудові договори для працевлаштування на створені тимчасові робочі місця.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.

Для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб, роботодавцями організовуються строком до шести місяців роботи, що носять тимчасовий характер. З безробітними, які залучаються до виконання робіт тимчасового характеру, укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.

Фінансування організації робіт тимчасового характеру здійснюється за рахунок коштів роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел.

      Довідково.

У січні 2021 року, за направленням Тальнівської районної філії, у роботах тимчасового характеру взяли участь 52 особи з числа безробітних. Дані роботи виконувалися за потреби місцевих роботодавців.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора