Учні та студенти запрошуються до участі у Міжнародному конкурсі екоплаката!

Дата: 11.02.2021 09:21

Державний університет інфраструктури та технологій у співорганізації з Державним науково-методичним центром змісту культурно-мистецької освіти у рамках міжнародного проєкту «ЕКОКУЛЬТУРА» проводить Міжнародний конкурс екоплаката.

Головною метою конкурсу є привернення уваги суспільства до сучасних екологічних загроз, виявити творчий потенціал учнівської та студентської молоді у дбайливому ставленні до природних ресурсів, у розумінні суттєвої втрати біорізноманіття, змін клімату, захисту біосфери, боротьби з пластиком, енергозбереження, а також показати можливі шляхи розв’язання означених екопроблем.

Тематичні напрями конкурсу:

· чисте місто/село, гармонія довкілля;

· розумне споживання і культура поведінки;

· пластикове засмічення, переробка вторсировини;

· збереження флори та фауни;

· екологія культури;

· етнокультура: формування української національної ідентичності. Номінації конкурсу:

Основні:

·плакат (авторська графіка, карикатура, комп’ютерна графіка);

·серія плакатів (диптих, триптих);

·зовнішня реклама;

·декоративний розпис (петриківський, яворівський, самчиківський та ін.). Додаткові:

·слово-образ;

·піктограма як графічний вираз певної екоідеї (знакова система);

·рекламно-сувенірна продукція;

·носії фірмового стилю віртуального клубу «ЕКОКУЛЬТУРА»;

·тематичний колаж (матеріали й техніки виконання за вибором); ·фотографія/фотографіка/фотоколаж.

До участі в конкурсі допускаються вікові категорії:

1) юніори – учні початкової і середньої школи, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;

2) старшокласники, у т.ч. учні художніх шкіл та шкіл мистецтв;

3) студенти закладів фахової передвищої освіти;

4) студенти закладів вищої освіти.

Міжнародний конкурс екоплаката проводиться в три етапи:

І етап – віртуальний (творчі роботи надсилати в електронному вигляді до 1 травня 2021 року на е-mail: klub.eko.kultur@gmail.com), попередній відбір плакатів членами журі, доопрацювання та художнє оформлення попередньо відібраних членами журі робіт;

ІІ етап – виставка попередньо відібраних членами журі робіт у листопаді 2021 року в Дніпропетровському фаховому художньомистецькому коледжі культури, де відбудеться презентація проєктів і відзначення учасників Міжнародного конкурсу екоплаката, доопрацювання та художнє оформлення остаточно відібраних членами журі найкращих робіт;

ІІІ етап – підсумки Міжнародного конкурсу екоплаката, відкриття пересувних виставок найкращих робіт у березні-червні 2022 року в Державному університеті інфраструктури та технологій, Міністерстві освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України, Центрі української культури та мистецтва, Українському товаристві охорони пам’яток історії та культури й інших закладах освіти та культури, де відбудеться нагородження переможців.

До складу журі залучено відомих українських і зарубіжних фахівців. Оргкомітет: контактні особи:

- Прищенко Світлана Валеріївна, переможець міжнародних конкурсів творчих проєктів 2015 та 2016 років у Мюнхенському університеті Людвіга Максиміліана, доктор мистецтвознавства, доктор наук габілітований у галузі дизайну, професор кафедри інформаційних технологій і дизайну Державного університету інфраструктури та технологій, член Спілки дизайнерів України. Моб.: +380675679691 Е-mail: akademiki@ukr.net; klub.eko.kultur@gmail.com; - - Антонович Євген Антонович, професор, голова Науково-методичної ради з дизайну Міністерства освіти і науки України, член правління Спілки дизайнерів України (голова комісії з дизайн-освіти), голова оргкомітетів шести міжнародних конгресів з етнодизайну, керівник Науково-методичного центру етнодизайну і дизайну реклами Державного університету інфраструктури та технологій (м. Київ), моб.: +380664271393;

- Гарькава Тетяна Анатоліївна, заслужений майстер народної творчості України, доцент, голова предметно-циклової комісії «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», спеціалізації «Декоративний петриківський розпис» Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури Дніпропетровської обласної ради, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, член Дніпропетровської обласної організації Національної спілки художників України, віце-президент громадської організації «Асоціація майстрів народного мистецтва України», учасник міжнародних творчих проєктів. Моб.: +380992194599; +380676052095 Е-mail: tatynagarkava@gmail.com.

Вимоги до плакатів та терміни виконання, а також заявка на участь у Міжнародному конкурсі екоплаката  у додатках 1,2 додаються.