A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська міська об'єднана територіальна громада
Черкаська область, Тальнівський район

Про Програму розвитку культури на 2018 рік в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18 СЕСІЯ 8 СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

від 31.01.2018                                                                                                                                                                       №18/8- 5

м.Тальне

 

Про Програму розвитку культури

на 2018 рік в Тальнівській міській

об’єднаній територіальній громаді

 

Відповідно до статті 43 та п.п.22 п. 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункту «в» пункту 5 частини 1 статті 90 Бюджетного кодексу України та Закону України «Про культуру»  міська рада

 

в и р і ш и л а :

 

1. Затвердити Програму розвитку культури на 2018 рік в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді (додаток 1).

2. Контроль за виконанням рішення покласти начальника відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради, на постійні комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, фізкультури, спорту та соціального захисту населення (голова комісії Солошенко Т.В.) та з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку (голова комісії Михальченко А.В.).

 

 

Міський голова                                                                                   О.В.Юрченко

 

                                                                                          Додаток

                                                                                            до рішення міської ради

                                                                                             від 31.01.2018 № 18/8-5

 

ПРОГРАМА

розвитку культури на 2018 рік в Тальнівській міській

об’єднаній територіальній громаді

                                                                                    

І. Склад проблеми та обґрунтування необхідності

її розв’язання шляхом розроблення і виконання Програми

                                                                                    

Розробка даної Програми зумовлена необхідністю удосконалення галузі культури Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади (далі ОТГ), спрямування її на розвиток культурних традицій, збереження історичних цінностей, забезпечення доступності закладів культури для всіх верств населення, створення максимально сприятливих умов для творчого росту особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб, відродження народної аматорської творчості, організацію змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, сприяння доступу глядачів до перегляду національної та світової кінематографічної спадщини.                                    Програма розвитку культури на 2018 рік визначає перспективи  галузі культури ОТГ та направлена на збереження і вдосконалення існуючої мережі закладів культури. Загальна спрямованість модернізації культури полягає у приведенні її у відповідність до потреб сучасного життя, цілеспрямованої орієнтації на задоволення культурних запитів жителів ОТГ  всіх вікових категорій.                                                                            

Надання послуг населенню у сфері культури, в основному, здійснюється мережею комунальних закладів культури ОТГ:                     

- Тальнівський міський Центр культури та дозвілля;                                             

- клубні заклади (4);                                                                              

- Тальнівська дитяча музична школа;                                                            

- бібліотеки (6);                                                                             

- музей                                                                                 

- замок Шувалова                                                                                  

- літній кіно майданчик

                                                                                    

Міський Центр культури та дозвілля

У Тальнівському МЦКД в даний час функціонує як малий, так і великий демонстраційні зали, працюють оздоровчий жіночий клуб «Лада», ВІА «Ліра» та квартет «Отамани», дитяча хорова студія «Розмай» трьох вікових категорій, дитячий гурток гри на гітарі, гурток юних сопілкарів, хореографічний гурток, гурток вокального мистецтва, клуб любителів поезії, спортивно-тренажерний зал.                                                                          

У творчих колективах МЦКД в середньому займається близько 620 осіб, в тому числі і діти. Щорічно проводяться культурно-масові заходи.                                                                              

Клубні заклади

На території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади функціонує 4 клубних заклади, які знаходяться в селах Гордашівка, Соколівочка,  селищах Здобуток і Червоне.

Працівниками клубних закладів проводиться робота спрямована на розвиток творчих здібностей дітей та молоді, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій, популяризації культурної спадщини, проведення культурно-масових заходів за місцем проживання населення присвячених до державних та народних свят: Міжнародного жіночого дня – 8 Березня, річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, Дня Перемоги, Дня Незалежності України, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня українського козацтва, Івана Купала, новорічних, різдвяних та інших заходів.                                                                           

 

Тальнівська дитяча музична школа

У дитячій музичній школі навчається 255 учнів, працює 30 викладачів. Музична школа має 5 відділів: фортепіанний, оркестровий, клавішних народних інструментів, струнних народних інструментів, теоретичних дисциплін та секцію сольного співу, функціонує 37 учнівських та викладацьких творчих колективів.                                                                         

Учні дитячої музичної школи активно беруть участь у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях і конкурсах.                                                                            

Бібліотеки

Робота бібліотек Тальнівської міської ОТГ спрямована на створення образу теплого, затишного дому, де уважно прислухаються до думок і побажань різних вікових та соціальних груп, а також до одинокого голосу конкретної людини, яка має потребу не тільки в інформації, а й у психологічній підтримці. Бібліотеки стали не лише тим місцем, де можна взяти і прочитати книгу, а й відпочити, прилучитися до високого мистецтва, загальнолюдських цінностей на вечорах та інших заходах, які мають, як естетичну, так і виховну роль.                                                                      Бібліотеки  надають допомогу юнацтву у засвоєнні учбової програми. Для читачів завжди гостинно відчинені двері відділу обслуговування. До їх послуг безліч історичної, педагогічної, науково-популярної, довідкової та художньої літератури, задовольняються і читацькі запити за учбовими програмами, а любителі гострих відчуттів знаходять книги пригодницького характеру та твори світової фантастики. Учбова література допомагає читачам працювати і вчитися, вдосконалювати свої знання в тій чи іншій галузі, розвивати свій творчий потенціал, готуватися до обраної професії.        

Інтернет доповнює і розширює інформаційні можливості бібліотек, але людина, приходячи до бібліотеки, бажає погортати журнал або яскраво ілюстровану книгу. З метою поліпшення інформаційно-бібліотечного обслуговування населення, бібліотеки Тальнівської міської ОТГ мають доступ до мережі Інтернет. Користувачі бібліотек завжди одержують консультативну, практичну та навчальну допомогу.                                           

В останні роки в Україні відбулося ряд подій, які змінюють світосприйняття нації та її ставлення до своєї країни – Революція Гідності, жертовний подвиг Героїв Небесної Сотні, збройне протистояння на сході країни. На тлі цих подій в українців спостерігається пробудження громадянської свідомості та громадської ініціативи, виникають різні громадські  рухи, розповсюджується  волонтерська діяльність. Все це чітко засвідчує необхідність щодо активізації  національно-патріотичного виховання дітей, молоді та старшого покоління ОТГ. Тому зараз, як ніколи, потрібні нові підходи та шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. При цьому потрібно враховувати, що Україна має древню і величну культуру та історію, досвід державницького життя, що виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям для виховного процесу.                                                                               

Тальнівський музей історії

Формування музейного фонду Тальнівського музею історії розпочато з серпня 2016 року. 14 жовтня 2017 року музей офіційно відкрито. За три місяці роботи силами наукових працівників зібрано 3545 музейних предметів, наукову інвентаризацію пройшли 1800 предметів, відреставровано  1 музейний предмет. З жовтня 2017р.  по січень 2018 р. музей відвідали 1086 осіб, в тому числі 347 учнів та студентів. Обслуговано екскурсіями 1086 осіб, в тому числі за угодами 339, проведено 194 екскурсії, опубліковано 5 наукових публікацій.

В музеї відкрито зал стародавньої історії, виставкову залу, залу «Наша історія». Проведено з тематичних виставки «Місто Тальне в писемних джерелах», «Різдвяні Янголи», виставку ялинкових іграшок 50-60 рр. «Згадаймо дитинство». Станом на01.01.2018 виготовлено та встановлено 14 музейні вітрини, мапа «Тальне – це Україна», мапа на полотні «Тальне на військово-топографічній карті Ф.Шуберта 1861 р.» картини на полотні «Мисливський замок ХІХ ст..», «Мисливський замок ХХ ст.». Упорядкована музейна площа, на сьогодні, відповідно до Закону «Про музеї та музейну справу», виготовляється проект її облаштування. Розроблено проекти та виготовлено буклети з символікою міста – 100 шт., сувенірні календарі – 100 шт., блокноти з символікою міста – 30 шт. Затверджено логотип музею.

Відповідно до законодавства в музеї створена фондово-закупівельна комісія, завданням якої є проведення експертизи культурних цінностей, включення їх до музейного зібрання.

                                                                                    

ІІ. Мета та основні завдання Програми

Основною метою Програми є виховання  свідомого громадянина шляхом відродження, збереження та популяризації духовних здобутків, звичаїв та традицій українського народу, кращих традиційних цінностей нашого краю.                                                                           

Досягнення цієї мети можливе за умови створення ефективних механізмів підтримки культурно-мистецької сфери, закладів культури, творчих колективів, об’єднань.                          

Розвиток культури в ОТГ базується на таких засадах:                       

-  збереження та розвиток існуючої мережі закладів культури. Поліпшення стану матеріально-технічної бази, підвищення ролі закладів культури в соціально-культурному житті;                           

-  створення умов для функціонування мережі закладів культури, надання якісних культурних послуг для всіх верств населення об’єднаної громади;  

-  збереження культурних традицій;                                                              

-  створення умов для розвитку аматорської народної творчості, популяризація кращих мистецьких надбань ОТГ, проведення різноманітних культурних проектів, фестивалів та конкурсів, розвиток народної творчості;       

-  естетичне і духовне виховання дітей та юнацтва, підтримка обдарованої молоді;                       

-  збільшення обсягів видатків на розвиток культури;                                           

-  збереження національної культурної спадщини (рухомих та нерухомих пам’яток і цінностей, музеїв), як основи національної культури;                        

-  створення умов для виховання у підростаючого покоління поваги до Українського Війська та правоохоронних органів, відповідального ставлення громадян до обов’язку Захисника Вітчизни, формування патріотичної свідомості та національної гідності.                                                                              

IІІ. Шляхи і засоби розв’язання проблем Програми

Сьогодні вкрай необхідно визначити місце та роль закладів культури в культурному та духовному житті ОТГ, патріотично-національному вихованні молоді.                                      

Програма регламентує основні напрямки подальшого вдосконалення форм і методів проведення заходів, присвячених державним та місцевим святам; реалізацію єдиної політики в сфері організації концертів, театралізованих свят, тематичних заходів, фестивалів, виявлення талановитих особистостей; подальший розвиток української культури та традицій; підтримку народної творчості, обдарованих дітей; розвиток народної аматорської творчості та популяризації національних звичаїв і обрядів, збереження та розвиток культурної інфраструктури, створення умов для розвитку туристичної сфери.                                                                       

Тому основними завданнями галузі культури є:                                          

- забезпечення на території ОТГ доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності для кожного громадянина;                                        

- заохочення громадян та колективів ОТГ до створення нових тенденцій та творчих проектів у сфері культури;                                                                    

- створення умов для розвитку культури, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості;                                                                      

- організація роботи щодо вдосконалення кваліфікації кадрів;                   

- збереження національної культурної спадщини (рухомих та нерухомих пам’яток і цінностей, музеїв тощо) як основи національної культури;                

- організація низки заходів з метою національно-патріотичного виховання.      

Для вирішення поставленої мети Програми виокремлюються такі напрямки:    

1. Розвиток початкової мистецької освіти.                                                    

2. Розвиток аматорського мистецтва.                                                            

3. Культурно-масові заходи.                                                                                   

4. Розвиток бібліотечної галузі.                                                                     

5. Збереження культурної спадщини.                                                            

6. Розвиток музейної справи.                                                                                   

7. Національно-патріотичне виховання.

                                                                 

ІV. Фінансове забезпечення Програми та етапи її реалізації

Програма розвитку культури на 2018 рік реалізується в межах загального обсягу видатків, передбачених в бюджеті ОТГ на відповідний рік, а також передбачає залучення позабюджетних коштів інвесторів, громадських фондів, бюджетів інших рівнів та інших джерел, що не суперечить чинному законодавству України.                                                  

Термін дії Програми – 2018рік.                                                                              

V. Очікувані результати

Реалізація Програми сприяє:                                                                         

- підвищенню ролі культури та духовності у суспільному житті;                         

- підвищення національної свідомості громадян;                                          

- поліпшення культурного обслуговування населення;                                

- покращення матеріально-технічної бази закладів культури;                     

- підвищення кваліфікації спеціалістів закладів культури;                                     

-здійснення значного обсягу робіт в проведенні капітальних та поточних  ремонтів закладів культури;                                                              

- забезпечення соціального захисту працівників культурної сфери.                                                                             

VI. Заходи з виконання Програми

1. Культурно-мистецькі заходи.

Відзначення державних, професійних, народних свят та проведення  фестивалів, конкурсів, зустрічей та інше                                              

Завдання: забезпечення інформування населення про заплановані культурно-мистецькі заходи ОТГ, розвиток та виявлення творчо-обдарованої молоді, сприяння розвитку їх талантів та активізація роботи в напрямку залучення до участі у сільських, міських, районних, обласних та інших культурно-мистецьких і розважальних заходах.                                                        Очікуваний результат: належне інформування населення про культурно-мистецькі заходи ОТГ, збільшення їх відвідуваності. Створення спрятливого культурного середовища в для розвитку талановитої молоді та для самовираження дорослого покоління.  

3. Початкова мистецька освіта.

Дитяча музична школа                                          

Завдання: забезпечити доступність позашкільної освіти для обдарованих дітей та молоді ОТГ.  Поліпшити умови організації повноцінного навчального процессу у закладі.                                              

Очікувані результати:                                            

- зміцнення матеріально-технічної бази школи;                                            

- покращення забезпечення навчального закладу літературою, нотною, методичною, довідковою;                                         

- пропагування здобутків навчального закладу на рівні ОТГ, області, участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах;                                      

- підвищення престижу дитячої музичної школи.                                                                                                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.    Бібліотечна справа.

Розвиток бібліотечної галузі в ОТГ

Завдання: реалізація прав громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загальної доступності до інформації та культурних цінностей зосереджених в бібліотеках, сприяння створенню громадянського суспільства, розширенню соціокультурного простору читання, підвищення освітнього і культурного рівня населення, соціалізація людей, залучення їх до суспільного і культурного життя, організація бібліотечно-бібліографічного обслуговування жителів громади, задоволення їх загальнокультурних, освітніх, дозвіллєвих потреб на книгу та інформацію, підтримка і розвиток читання, сприяння засвоєнню вмінь і навичок пошуку та використання інформації, через інтернет-технології забезпечувати інформаційні потреби користувачів.                                      

Очікувані результати:

-  задоволення культурних, інформаційних та інтелектуальних потреб населення громади;                                        

-  створення належних умов для ефективного функціонування бібліотек,                                        

-  зміцнення ресурсної бази бібліотек;                                        

- закріплення позиції бібліотек в соціокультурному просторі громади;    розширення кола партнерів та спонсорів;                                           

-   збільшення відвідуваності закладів.                                        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Музейна справа.

Розвиток музейної справи міста

Завдання:

- забезпечення соціально-економічних, правових і наукових умов для ефективної діяльності музею;                                             

- сприяння формуванню сучасної інфраструктури музейної справи; вивчення, збереження, використання та популяризація музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою;                                          

- залучення громади до надбань національної культурної спадщини, розширення аудиторії музею;                                              

- включення музейного закладу об’єднаної громади до туристичної галузі;                                             

- створення креативного музейного продукту, створення оригінальної сувенірної продукції;                                      

- втілення в практику новітніх музейних послуг;                                           - організація фондосховища;                                     

- забезпечення підготовки та підвищення фахової кваліфікації музейних працівників, їх правовий і соціальний захист; забезпечення належної роботи музею.                                          

         Очікувані результати:

- підвищення ролі музейного закладу в суспільному житті об’єднаної громади;                                               

- належне збереження музейних предметів та колекцій                                 - залучення до музею відвідувачів                                      

- активізація усіх видів музейної справи                                              

- підвищення професійного рівня наукових співробітників музею                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Орієнтовне  ресурсне  забезпечення  програми  

Орієнтовний обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми

Орієнтовна сума (тис. грн)

Орієнтовний обсяг ресурсів бюджету ОТГ без  капітальних видатків

7901,691

Орієнтовний обсяг  капітальних видатків

3 985,50

 

        

 

За секретаря міської ради                           Л.В. Соловей

 

Завантажити рішення

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора