A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська міська об'єднана територіальна громада
Черкаська область, Тальнівський район

Про виконання Програми розвитку культури в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік

ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

Від  16.03.2018                                                                                                   № 41

 

 

 

Про виконання Програми розвитку

культури в Тальнівській міській

об’єднаній територіальній громаді

за 2017 рік

 

           Керуючись пп. 1 п. а) ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши звіт начальника відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради Качур А.І. про виконання Програми розвитку культури в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік, виконком міської ради

в и р і ш и в:

 

1. Затвердити звіт про виконання Програми розвитку культури в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік (додається).

 

2. Включити до порядку денного чергової сесії міської ради питання затвердження звіту про виконання Програми розвитку культури в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на в.о. керуючого справами виконавчого комітету Белінську А.П. та начальника відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради Качур А.І.

 

 

 

Міський голова                                                                                 О.В. Юрченко

 

 

Додаток

до рішення виконкому

від 16.03.2018 № 41

 

ЗВІТ

Про виконання Програми розвитку культури

в Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік

 

В рамках виконання Програми розвитку культури у 2017 році діяльність відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації та його структурних підрозділів була спрямована на збереження та розвиток культурних традицій та історичних цінностей, створення сприятливих умов для розкриття творчих здібностей, задоволення духовних і естетичних потреб жителів громади, відродження народної аматорської творчості, організацію змістовного дозвілля, масового відпочинку і розваг, культурного обслуговування населення, сприяння доступу глядачів до перегляду національної та світової кінематографічної спадщини.

Надання послуг населенню Тальнівської ОТГ у сфері культури  у 2017 році забезпечено мережею закладів культури відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Тальнівської міської ради, до якої входять:

 • Тальнівський міський Центр культури та дозвілля;
 • сільські будинки культури (СБК с. Здобуток, СБК с. Соколівочка, СБК с. Гордашівка, СБК с. Червоне);
 • Тальнівська дитяча музична школа;
 • бібліотеки  (центральна бібліотека, дитяча бібліотека та 4 сільські бібліотеки);
 • Тальнівський музей історії.

 

Міський Центр культури та дозвілля

 

  У 2017 році в Тальнівському міському Центрі культури та дозвілля функціонував як малий, так і великий демонстраційні зали, працювали оздоровчий жіночий клуб «Лада»,  гурток гітаристів – займалось 22 дітей,  гурток сопілкарів – 16 дітей, гурт «Ліра» - 6 учасників (дорослі),  гурт «Отамани»  - 4 учасники, студія «Розмай» (молодша, середня, старша група) – всього 30 дітей.

Всього у складі творчих колективів МЦКД  у 2017 році займалося близько 97 дітей та дорослих.

Учасники творчих колективів та гуртів МЦКД протягом року брали участь у конкурсах та зайняли призові місця: вихованці гуртка сопілкарів  у березні 2017 року зайняли ІІІ місце в обласному конкурсі «Дивограй Черкащини;  учасники хореографічного гуртка під керівництвом Л. Бабой  у лютому 2017 року зайняли І місце в обласному конкурсі «Софійські зорі» в  м. Умань; гурт «Ліра» - в червні 2017 року зайняли ІІ місце в Міжобласному конкурсі «Мости над Россю»; гурт «Отамани» в червні 2017 року зайняли І і ІІІ місце в Міжобласному конкурсі «Мости над Россю»;  вихованка студії «Розмай» Анастасія Стригун у листопаді 2017 року зайняла ІІ місце в районному конкурсі «Пісня мого серця».

      В ході відзначення державних, професійних, релігійних свят та інших свят проведено 25 культурно-масових заходів ( нагородження волонтерів, Дня Святого Валентина, Міжнародного жіночого дня «Ти моя любов», проведено заходи, приурочені до 203- річниці дня народження Т.Г. Шевченка, До дня працівника житлово-комунального господарства, заходи до дня Чорнобильської трагедії, до Дня Перемоги, Дня Конституції України, святкування  Івана Купала, Дня міста, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності, День рятувальника, Дня козацтва, Дня пам'яті жертв Голодомору,    Дня місцевого самоврядування,  Дня Святого Миколая та інші. Проведено фестиваль патріотичної пісні «Афганістан – мій біль» та фестиваль дитячої творчості «Соняшник».

На проведення культурно-масових заходів в межах фінансування використано 20607 гривень в тому числі  для організації та проведення Фестивалів «Афганістан – мій біль» та «Соняшник» використано 3130 гривень.

 

Сільські будинки культури

 

Робота працівниками сільських будинків культури у 2017 році була спрямована на розвиток творчих здібностей дітей та молоді, сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій, популяризації культурної спадщини. Проведено культурно-масові заходи за місцем проживання населення, присвячені до державних та народних свят: Міжнародного жіночого дня – 8 Березня, річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, Дня Перемоги, Дня Незалежності України, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня українського козацтва, Івана Купала, новорічних, різдвяних свят, відзначення дня села та інших заходів. 

За значні здобутки в розвитку культурних традицій  в грудні 2017 року за рішенням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА ансамблю української пісні «Поріччя» Гордашівського сільського будинку культури під керівництвом Анатолія Ноздровського присвоєно звання «Народний аматорський колектив».

Проведення культурно-масових заходів профінансовано в обсязі 6001 гривні. В рамках зміцнення матеріально-технічної бази закуплено стільці для Гордашівського та Здобутківського сільських будинків культури на суму 6000 гривень.

 

Початкова мистецька освіта.

Дитяча музична школа

 

Відповідно до програми розвитку в 2017 році Тальнівською дитячою музичною школою проведено щорічні заходи :

- концерти з нагоди свят: День знань, День учителя, День музики, День козацтва; виїзний концерт з нагоди Дня людей похилого віку; агітаційні концерти в  дитячих садочках міста;

- літературно-музичні вечори; новорічний, різдвяний концерт; тематичні заходи до Дня закоханих, до 8-го Березня, Дня Перемоги, Дня матері; звітний концерт школи. Крім того  випущено щорічний випуск стінгазети, щоквартально – музичний календар, 5 методичних розробок, проведено 7 відкритих уроків, 4 педагогічних читань, 9 засідань музичного університету та 9 музичних лекторій .

Крім того, збільшено контингент учнів у групах самоокупності з 165 до 185 осіб та закрито групу «Театральне мистецтво».

       У липні-серпні 2017 року зроблено поточний ремонт класів, кабінетів, коридорів школи, змонтовано та обладнано два теплих туалети в приміщенні школи, на який використано 45400 гривень

        Закуплено нагороди для проведення Міжнародного конкурсу «Золота скрипка» ім. М. Ельмана на загальну суму 4062 гривні.

        Придбанно музичні інструменти: цифрове піаніно, 2 баяни та 1 скрипічний смичок, проведено заміну струн бандур, домр та скрипок на суму 48646 гривень.

Участь в конкурсах:

 • Обласний конкурс окремих виконавців серед шкіл естетичного виховання (м.Умань)

І – 2 учасники,

ІІ – 5 учасників,

ІІІ – 6 учасників,

18 учнів нагороджено грамотами за участь.

 • Обласний конкурс творчих колективів серед шкіл естетичного виховання уманської зони:

І – 4 колективи,

ІІ – 6 колективів,

ІІІ – 10 колективів,

8 колективів Тальнівської ДМШ нагороджено грамотами за участь.

 • «Світ талантів – витоки народні» - м. Черкаси

Гран –Прі – 1 колектив,

І – 5 учасників,

ІІ – 4 учасники,

ІІІ – 3 учасники.

 • Восьмий регіональний конкурс «Струни серця» - м. Умань

І – 3 учасники,

ІІ – 2 учасники.

 • Обласна олімпіада з музично-теоретичних дисциплін – м. Умань

ІV– команда ДМШ.

 • Міжнародний конкурс «Золота скрипка» ім. М. Ельмана – м. Тальне

Дипломанти – 4 учасники.

 • Обласний конкурс «Тріумф-Фест» - м. Умань

ІІІ – 1 учасник.

 • Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Мамо рідна, ти моя молитва», м. Тальне:

ІІ – 2 учасники.

 • ХІІ Міжобласний мистецько-екологічний конкурс-фестиваль «Мости над Россю», м. Корсунь-Шевченківський:

І – 2 учасники,

ІІ – 2 учасники.

 • Обласний конкурс виконавської майстерності «Маленький віртуоз», м. Умань

ІІІ – 1 учасник,

ІV – 1 учасник.

 • Міжнародний дитячий фестиваль «Світ талантів України – 2017», м. Київ:

ІІІ – 2 колективи.

 • Міжнародний конкурс мистецтв «Соняшник» ,  м. Київ

Гран-Прі – 1 учасник,

І – 3  учасники,

ІІ – 1 учасник,

ІІІ – 1 учасник.

 

      В рамках підвищення професійної кваліфікації викладачі школи взяли участь у заняттях на курсах підвищення кваліфікації (профінансовано за рахунок коштів спец. фонду – 783, 52 гривні):

– м. Черкаси – 2 особи, в обласному семінарі викладачів початкових мистецьких навчальних закладів м. Умань – всі викладачі музичної школи.

 

Бібліотечна справа.

Розвиток бібліотечної галузі в ОТГ

 

Бібліотечні послуги населенню Тальнівської міської ради надають 5 публічних бібліотек системи Міністерства культури України(Центральна бібліотека,4 сільські бібліотеки-філії).

Рішенням сесії Тальнівської міської ради від 15 вересня 2017 року№12/8-3внесено зміни в організаційну структурубібліотечних закладівТальнівської міської ради шляхом приєднання сільських бібліотек до ЦБ як структурних підрозділів та перейменування їхв сільські бібліотеки –філії.

У 2017 році забезпеченно поповнення бібліотечних фондів за рахунок безкоштовних надходжень, і станом на 01.01.2018 року бібліотечний фонд становить 79296 прим. документів.

Нових надходжень 1335. За джерелами надходження: державні, обласніпрограми - 862;подаровані,обласний обмінний фонд – 117, періодичних видань- 344.

Міська рада коштів на поповнення бібліотечних фондів новою літературою не виділяла.

 На 2018 рік періодичні видання передплачено на загальну суму23273 грн:в т.ч. для ЦБ 12632 грн, Гордашівській СБФ – 2426 грн.,  Здобутківській  СБФ  2627 грн; Соколівоцькій СБФ  4414 грн; Червонянській СБФ  1174 грн.        

Матеріально-технічна база бібліотек містить:комп’ютерної техніки 11 одиниць (ЦБ - 6, ДБ - 2, Гордашівська, Соколівоцька, Червонянська СБФ – по 1). Комп’ютерів з доступом до мережі Інтернет – 10 (крім Червонянської СБФ).  Копіювально-розмножувальної техніки 10 (8 принтерів, 2 друкарських машинок).  Мультимедійне обладнання в Соколівоцькій СБФ: магнітофон, DVD.  Гордашівська СБФ має фотоапарат.

 В плані удосконалення системи підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів протягом 2017 року  проведено 8 інструктивно-методичні дні.  Завідувачка Соколівоцькою бібліотекою Мороз К.О. закінчила  Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, здобула кваліфікацію «Філолог. Викладач мови і літератури»,  отримала диплом магістра.  Директор ЦБ  взяла участь у 3 семінарах та тренінгу.

  На відзначення знаменних та пам’ятних дат року, ювілеїв письменників,  державних свят проведено 19 заходів на які витрачено 9891 гривень.  Бібліотеками  громади (згідно планів роботи)   проведено 289 масових заходів, відвідувань масових заходів – 6348.  Соціокультурна діяльність бібліотек висвітлювалась в  місцевих ЗМІ, на  сайті ЦБ, соціальних мережах.  Кошти на про ведення виділяла міська рада.

         У бібліотеках громади  у 2017 працювали 6 об’єднань за інтересами:

 -  3 клуби:  «Розрада», «Гармонія» (ЦБ),  «Ерудит» (ДБ),

-   гурток «Веселкова майстерня» (Соколівоцька СБ);

-   2 лялькові гуртки:  «Колобок»(ДБ); «Лісовичок» (Гордашівська СБ),

        Активно в ЦБ працює жіночий клуб «Розрада» (членів 21). Відбулося 10 засідань. Молодіжнийклуб «Гармонія». Відбулося4засідання.

При ДБ активно працюєклуб «Ерудит» для уч.5-6 кл.(26 членів,6 засідань)та ляльковий гурток «Колобок» (15 членів,12 вистав).

 На базі ЦБ працює  (кожний другий понеділок щомісяця)  пункт доступу до безоплатної правової допомоги за участю заступника Тальнівського бюро безоплатної правової допомоги Альони  Прилуцької. Метою створення пункту доступу є посилення правової спроможності територіальної громади та забезпечення розширення доступу  користувачів бібліотеки до безоплатної правової допомоги.

Участь у акціях, проектах, конкурсах.

Літературу, зібрану в рамках  Всеукраїнської  акції «Бібліотека українського воїна»,  ЦБ  передала землякам-тальнівчанам, які служать в АТО.  Три  посилки  воїнам доставив волонтер, депутат міської ради Швець Володимир Григорович.

         ЦБ спільно з  ГО «Майдан»  та депутата районної ради Валентини Мельник подано заявку на участь у  Міжнародному конкурсі  проектів «Пульс» «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

         Соколівоцька СБФ  подала заявку до участі в програмі «Майстерня сільських ініціатив».

         ЦБ взяла участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні «Патріотичний настрій молоді», яке проводила Державна бібліотека України для юнацтва.

ЦБ залучила  юнацтво до участі в обласному заочному конкурсі відеороликів,  присвяченого  100-річчю Вільного Козацтва та ініційованому обласною бібліотекою імені Василя Симоненка. Заявку на участь у конкурсі  подали  читачі Тальнівської центральної бібліотеки - члени  історико-патріотичного клубу «За Україну» (Больбатенко Валерій, Турченюк Ніна, Штобза Олександр), який  діє на базі Тальнівського НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія»;  керівник клубу Лущан Олександр Григорович.  За результатами конкурсу їх робота – відеоролик  «Біографія Семена Гризла – організатора Вільного Козацтва на Звенигородщині» стала переможцем та зайняла ІІ місце.

 В ЦБ пройшли  презентації  книг  Ігоря Добріяна «У кожного своя доля» (2016), Тамари Шовкової «Запитаю в осені» (2016), Людмили Бурдейної «Любов’ю сповнене життя» (2015), Вадима Мицика «Перший кіш Вільного козацтва» (2017), Любові Поліщук «Моя доля» за участю авторів.

        Діяли виставки: майстрині декупажу Оксани Мороз «Мистецтво декупажу – чари своїми руками»,   виробів талановитих сестер Лариси  Довжук та Тетяни Попіначенко «Світ захоплень наших читачів»; виробів з солоного тіста гуртка «Веселкова майстерня»,що працює на базі Соколівоцької СБ та клубу.

 

Тальнівський музей історії

 

Комунальний заклад «Тальнівський музей історії Тальнівської міської ради створений  відповідно до рішення сесії Тальнівської міської ради  за № 1/8-8 від 20 січня 2017 року шляхом прийняття Тальнівського районного музею історії хліборобства із спільної власності територіальних громад сіл і міста Тальнівського району до комунальної власності Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади в особі Тальнівської міської ради.

1 березня 2017 року введено в дію штатний  розпис Тальнівського музею історії, прийнято на роботу старшого наукового співробітника, наукового співробітника музею, прибиральника.

Для відвідувачів музею експозиція закладу відкрита 14 жовтня 2017 року.

На відкриття музею витрачено кошти загального фонду в сумі 8939 гривень.

 Заклад є єдиним профільним освітньо-культурним, науковим та історико-краєзнавчим центром Тального. Робота музею зорієнтована на пошук,  вивчення,  комплектування,  збереження,  популяризацію матеріальної і духовної культури Тальнівщини, та міста зокрема, залучення громади і гостей міста до надбань національної культурної спадщини.

Протягом жовтня-грудня 2017 року музей відвідало 745 осіб, з них учнів та студентів 234 особи, за угодою 269 осіб, проведено 135 екскурсій.  Для жителів та гостей міста організована Виставкова зала, проведено офіційне відкриття 4-х стаціонарних виставок з фондів музею « Місто, яке ми любимо» (Тальне в друкованих виданнях) та фото виставка «Місто у світлинах.  Історія, спогади», «Ялинкова іграшка ХХ ст. Згадаймо дитинство», «Різдвяні Янголи».

На сьогоднішній день в експозиціях музею розміщено 1 718 одиниць музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України та  2 445 музейних предметів основного фонду, що придбані музеєм під час комплектування музейного зібрання протягом 2017 року.  На сьогодні триває поповнення фондів новими експонатами. Цьому сприяє робота протягом року у фондах Національної історичної бібліотеки України, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Центральному державному історичному архіві Києва, Черкаському обласному державному архіві, копіювання історичних документів та фото. Значну допомогу у формуванні музейного зібрання надають жителі міста та району.  22-23 травня 2017 р. старший науковий працівник пройшла курси підвищення кваліфікації за програмою короткострокового семінару з напрямку «Державне управління».

Для комплектування музейних зібрань, створення музейних експозицій виготовлено фото колаж «Старе місто», 6 банерів, 3 стенди з символікою міста, копія мапи міста 1868 року, мапа «Тальне на карті України», археологічна мапа міста,  копії картин на полотні «Мисливський замок. Малюнок арх. А. Клеменса ХІХ ст.», «Мисливський замок. 1967 р.», виготовлено 16 виставкових вітрин,  встановлено 16 світильників для картин на суму 8246 гривень – коштів загального фонду.

Для створення рекреаційної та господарської зон здійснено вкладання тротуарної плитки, облаштовано пандус для людей з обмеженими фізичними можливостями, закладена зелена зона, виготовлено навіс для центрального входу. В галузі господарської роботи Затверджено Статут музею, придбано компютер, кольоровий принтер, проведено ремонт електричного котла, встановлено водяний лічильник, в достатній кількості придбано канцелярські та господарчі товари. Використано коштів загального фонду -137305 гривень.

Робота музею висвітлена в періодичній пресі, до відкриття музею  виготовлено буклет, календарі, подарункові блокноти з символікою міста.

 

Обсяг витрачених коштів на реалізацію Програми

 

№ п/п

Назва

Сума грн.

11.

Проведення культурно-розважальних заходів, відзначення ювілейних дат,  відкриття Тальнівського музею історії, організація та проведення виставок

27185 грн.

22.

Придбання квітів, вінків та корзин для вручення під час урочистих та святкових заходів, для покладання до пам’ятних місць та місць поховань

9122 грн.

33.

Участь у міських, районних, обласних та інших культурно-мистецьких фестивалях, конкурсах, в т.ч. замовлення транспорту для переїзду учасників

24415 грн.

44.

Організація та проведення фестивалів (фестиваль патріотичної пісні «Афганістан - мій біль», фестиваль дитячої творчості «Соняшник»

3130 грн.

5.

Проведення Міжнародного конкурсу «Золота скрипка» імені М.Ельмана

4062 грн.

6.    5

Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази закладів культури (закупівля інструментів, обладнання, ремонт закладів культури)

231951 грн.

7.

Підвищення професійної кваліфікації працівників (викладачі ДМШ)

783,52 грн.

Всього

 300648,52  грн.

                                                                          

В. о. керуючого справами

виконавчого комітету                                                                      А.П. Белінська

 

 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора