A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тальнівська міська об'єднана територіальна громада
Черкаська область, Тальнівський район

Про виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування у навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади за 2017 рік


ТАЛЬНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ТАЛЬНІВСЬКОГО РАЙОНУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

РІШЕННЯ

 

Від  16 лютого 2018                                                                          № 23

 

 

Про виконання Програми розвитку

та удосконалення організації харчування

у навчальних закладах Тальнівської

міської об’єднаної територіальної

громади за 2017 рік

 

Керуючись ст. 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», частиною третьою ст.. 21 Закону України «Про загальну середню освіту», розглянувши звіт начальника відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Коломинської Т.Б. про виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування у навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади за 2017 рік, виконком міської ради

 

в и р і ш и в:

 

1. Затвердити звіт про виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування у навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади за 2017 рік (додається).

 

2. Відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради:

 

1) Організовувати та контролювати якісне харчування в закладах освіти;

 

2) Забезпечити упродовж 2018 року безкоштовне харчування дітей пільгових категорій згідно з  законодавством та відповідно до показників фінансування Програми «Дошкільна освіта» по КПК 1010 та «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами, спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами» КПК 1020;

 

3) Вживати заходів щодо максимального охоплення дітей та учнів гарячим харчуванням.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на т.в.о керуючого справами виконавчого комітету Белінську А.П. та начальника відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Коломинську Т.Б.

 

Міський голова                                                                                   О.В.Юрченко

 

.

Додаток

до рішення виконкому

від 16.02.2018  №

Звіт

про виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування у навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної

територіальної громади за 2017 рік

 

Рішенням сесії Тальнівської міської ради від 17 лютого 2017 року № 3/8-8 затверджено Програму розвитку та удосконалення організації харчування в навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік.

Метою програми є сприяння збереженню здоров’я дітей та учнів громади, забезпечення всіх раціональним, якісним та безпечним харчуванням; організація безкоштовного харчування дітей пільгових категорій.

Завдання програми полягають у вдосконаленні якості харчування учнів та вихованців навчальних закладів, у вдосконаленні управління системою забезпеченням учнів та вихованців навчальних закладів.

На виконання вищезазначеної програми відділ освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради та керівники закладів освіти громади здійснюють контроль за організацією харчування у закладах. Забезпечується дотримання нормативно – правових документів щодо організації харчування у навчальних закладах.

З метою попередження спалаху гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь  у  закладах дошкільної освіти  двічі на рік проводилася перевірка якості термічної обробки готових страв та змивів посуду. За результатами санітарно – мікробіологічних досліджень Тальнівського міжрайонного відділу  Черкаського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби за вказаними показниками, калорійністю та термічною обробкою готові страви  відповідаютьвимогам санітарних норм. Проби змивів на визначення бактерій групи кишкової палички показали негативні результати. Проведені дослідження свідчать про забезпечення  у закладах належних санітарно – гігієнічних умов.

Педагоги та медичні сестри формують у дітей навички правильного та здорового харчування. У закладах створені всі умови для повноцінного харчування дітей та учнів. Керівники закладів освіти проводять роз’яснювальну роботу серед батьків щодо збільшення кількості дітей, які охоплені гарячим харчуванням.

Упродовж 2017 року постачання продуктів харчування в закладах освіти  забезпечується приватними підприємцями. Зокрема, у заклади дошкільної освіти в період з 01.01.2017 року по 30.09.2017 року продукти харчування постачав Склярук В.Д. У Тальнівську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з 01.01.2017 по 30.08.2017 року – Бондаренко В.О. Із 01.09.2017 року в усі загальноосвітні навчальні заклади та упродовж року у Тальнівський НВК та Тальнівську ЗОШ І-ІІ ступенів №3 постачання продуктів здійснювала Костенко Н.В. Із 01.10.2017 року Костенко Н.В. стала постачати продукти харчування в усі заклади освіти. Хліб та хлібобулочні вироби у заклади освіти постачав ФОП Семенюк М.О., молоко та кисломолочний сир – ФГ «Дружба – 2»(Тульчинський Н.Б.). Картоплю закупляли у Мельник Т.О.,     Анохіної Є.І., Рейнюка Ю.І. Інші овочі закуплялися у Рейнюка Ю.І. та Анохіної Є.І. Цукор - в Анохіної Є.І. Масло та яйця у заклади дошкільної освіти впродовж року та з вересня 2017 року в усі заклади освіти постачала Черкаська регіональна продовольча компанія. У закладах освіти села постачання продуктів харчування здійснює ПП Хлівнюк В.В.

Перелік постачальників та графік завезення продуктів харчування затверджений Тальнівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Усі продукти харчування  закупляються згідно з заявками та при наявності сертифікатів якості.  Керівники слідкують за термінами зберігання та якістю продуктів.

Позабюджетні кошти на харчування в дошкільних навчальних закладах не залучаються.

У закладах дошкільної освіти затверджений 3-х разовий режим харчування, у загальноосвітніх навчальних закладах - одноразовий.

Харчування здійснюється згідно з перспективнимдвотижневим меню, затвердженим Тальнівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.У закладах дошкільної освіти літо-осінь, зима-весна; у загальноосвітніх навчальних закладах - посезонно осінь, зима, весна.З метою попередження віруснихзахворювань дітей,зміцнення їх імунітету щороку в осінньо-весняний період у шкільній їдальні проводиться вітамінізація страв. Так, у жовтні та в березні протягом двох тижнів у третю страву (чай, сік, компот) додається аскорбінова кислота з розрахунку 50 мг на одного учнявіком від 6 до 12 років та 70 мг- від 12 до18 років. Інколи для профілактики учням у меню включається чай з лимоном.У 2017-2018 н.р. восени вітамінізація не проводилася із - за відсутності аскорбінової кислоти.

Середній показник виконання норм харчування у закладах дошкільної освіти  по Тальнівській міській об’єднаній територіальній громаді за 2017 рік становить 62% (у місті  - 63%, у селі – 60%). У загальноосвітніх навчальних закладах -  88%, (у місті -  89%, у селі – 87 %).

Щодня на кожний наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням перспективного двотижневого меню, картотеки страв складаються меню-розклади відповідно до затверджених норм харчування; кожного дня за 30 хв. до роздачі їжі оцінюється якість її приготування,  кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня і є показником якості роботи кухарів.

У  закладах освіти щоденний контроль за організацією харчування дітей здійснюється медсестрою, у ДНЗ «Пролісок» с. Червоне - завідувачем ДНЗ.

Батьківська плата учнів загальноосвітніх навчальних закладів складає 100% . Батьківська плата за харчування дітей у сільських ДНЗ становить 40%, у ДНЗ міста 60% від вартості харчування та визначається і затверджується один раз на рік Тальнівською міською радою.

Середньорічна вартість харчування у загальноосвітніх навчальних закладах  для дітей віком від 6 до 10 років становить 12.12 грн., для дітей віком 10 років і старше – 13.81 грн.

Середньорічна вартість харчування у закладах дошкільної освіти для дітей віком до 3-х років становить 11.37 грн, для дітей віком від 3-х до 6(7) років – 15.05 грн., у сільській місцевості 14.84 грн.

У січні 2017 року вартість дітодня для дітей до 3-х років становила 9.35 грн., у грудні – 13.6 грн. Для дітей віком від 3-х до 6 (7) років у січні – 12.44 грн., у грудні – 18.2 грн. У січні вартість дітодня у ЗНЗ становила для дітей віком від 6 до 10 років 11.98 грн., для дітей віком від 10 років і старше 14.04; у грудні для дітей від 6 до 10 років – 12.92 грн., для дітей віком від 10 років і старше 14.68 грн.

На виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування в навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади організовано безкоштовне харчування для 103 дітей  пільгових категорій закладів дошкільної освіти та 127 дітей загальноосвітніх навчальних закладів. З них у закладах дошкільної освіти охоплено безкоштовним харчуванням 49 дітей, із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», 2 дітей без батьківського піклування,  5 напівсиріт, 1 дитина, батько якої мобілізований на військову службу, учасник антитерористичної операції, який безпосередньо перебуває в зоні проведення АТО. 6 дітей, що прибули на тимчасове проживання із Автономної республіки Крим, Донецької та Луганської областей, 8 дітей – інвалідів, 37 дітей, учасників бойових дій.  20 дітей пільгових категорій перших класів, які навчаються на базі закладів дошкільної освіти забезпечені безкоштовним харчуванням.

50% від вартості харчування у закладах дошкільної освіти сплачують 37 дітей з багатодітних сімей дошкільного віку та 10 першокласників. Без пільг у закладах дошкільної освіти харчується  580 дітей дошкільного віку та 123 учні  перших класів. Усі вихованці закладів дошкільної освіти забезпечені гарячим харчуванням.

У загальноосвітніх навчальних закладах організовано безкоштовне харчування для 39 учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», 9 дітей – сиріт та 8 дітей позбавлених батьківського піклування,  4 дітей, що прибули на тимчасове проживання із Автономної республіки Крим, Донецької та Луганської областей, 2  дітей із особливими освітніми потребами, які навчалися в інклюзивних класах, 60 дітей учасників бойових дій.

У загальноосвітніх навчальних закладах на кінець року гарячим харчуванням охоплено 826 осіб, що становить 50% від загальної кількості.

Упродовж 2017 року у всіх закладах освіти організовано гаряче харчування. У порівнянні з січнем 2017 року  зменшилася на 1% кількість учнів охоплених гарячим харчуванням. Це свідчить про неспроможність окремих батьків сплачувати кошти за харчування у зв’язку з підняттям цін.

Керівники закладів освіти та працівники кухні працюють над забезпеченням збалансованого харчування школярів та вихованців закладів освіти.  На жаль, стовідсоткове  виконання натуральних норм харчування не можливе через здорожчання продуктів харчування та обмеження фінансування.

У цілому  стан виконання Програми розвитку та удосконалення організації харчування у навчальних закладах Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади за 2017 рік задовільний.

 

 

Т.в.о керуючого справами

виконавчого комітету                                                                                А.П. Белінська

 

Рішення

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора