Протидія торгівлі людьми та домашньому насильству

Фото без опису

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власне життя.

Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте, що найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Розкажіть друзям, знайомим, сусідам або родичам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть звернутися до поліції (102) в разі необхідності. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона знала, чи все у вас гаразд.

Якщо у вас немає можливості розповісти про насильство знайомим, то ви завжди можете звернутися на загальноєвропейський номер гарячої лінії  116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент та якщо насильство відбувається безпосередньо в момент дзвінка, вас одразу перемкнуть на поліцію.

Законодавча база з даного питання:

Протидіяти торгівлі людьми, домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей тепер стало легше!

Державною установою «Урядовий контактний центр» було було створено веб-сайт  «1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей».

Консультаційна та інформаційна база сайту у разі потреби дасть змогу зареєструватися (подати інформацію анонімно), коротко та чітко сформувати інформацію про правопорушення до правоохоронних органів та відстежити діючий статус і хід розгляду звернення.

Ознайомитись та скористатись послугами сайту можна за посиланням: https://1547.ukc.gov.ua/.