ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ ПОСЛУГ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОВІДВЕДЕННЯ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ!

Дата: 03.11.2022 08:30

Фото без описуВідповідно до статті 10 Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", пункту 4 частини другої статті 4 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", Наказом від 22.11.2018 року №315 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затверджена "Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих комунальних послуг".

Згідно вказаної методики, затверджені три основні схеми розподілу води у багатоквартирному будинку, у разі якщо є різниця між показниками комерційного приладу обліку (загальний) та сумарного обсягу спожитої води в усіх приміщеннях будинку.

1. У разі, якщо всі приміщення у будівлі оснащені вузлами розподільного обліку води (індивідуальні, квартирні прилади обліку) (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) і обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного приладу обліку (загальний) відрізняється від сумарного обсягу спожитої води в усіх приміщеннях будинку, то така різниця розподіляється між споживачами пропорційно до обсягу споживання за показниками вузлів розподільного обліку (індивідуальні, квартирні прилади обліку);

ПРИКЛАД №1

2.

Кількість квартир, які оснащені розподільними (квартирними) приладами обліку води (100% від загальної кількості)

3.

Загальний обсяг спожитої у будинку води за показником комерційного (загально будинкового) приладу обліку

4.

Загальний обсяг спожитої у будинку води за показаннями розподільних (квартирних) приладів обліку

5.

Обсяг води, який підлягає розподілу між споживачами у будинку (п.5=п.3-п.4)

70=409-339

6.

Коефіцієнт розподілу, який приходиться на 1м? використаної води (п.6=п.5/п.4)

0,206=70/339

7.

Обсяг води розподілений окремо взятій квартирі, споживачі якої використали, приміром 10 м? води, за показаннями свого розподільного (квартирного) лічильника

(п.7=10м? х п.6)

2,06=10м?х0,206

8.

Сума до сплати споживачам квартири за місяць з урахуванням розподіленого обсягу води (п.8=(10м? +п.7)х28,95 грн. (діючий тариф)

349,14 грн.

=(10м?+2,06м?)х28,95 грн.

грн.

1. У разі, якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку води (індивідуальні, квартирні прилади обліку) а частина – не оснащена,  і обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного приладу обліку (загального) відрізняється від сумарного обсягу спожитої води в усіх приміщеннях будинку, оснащених вузлами розподільного обліку (індивідуальні, квартирні прилади обліку)(крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку), то така різниця розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

Загальний обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного (загально будинкового) приладу обліку

ПРИКЛАД №2

2.

Кількість квартир, які оснащені розподільними (квартирними) приладами обліку води (65% від загальної кількості)

3.

Загальна кількість споживачів у квартирах, які не мають розподільні (квартирні) приладу обліку води і які фактично проживають у таких квартирах

осіб

6.

Обсяг води, який підлягає розподілу між споживачами у будинку (п.6=п.4-п.5)

70=409-339

7.

Обсяг води на 1 споживача (мешканця), який фактично проживає у будинку, квартири якого не оснащені  розподільним (квартирним) приладом обліку води (п.7=п.6/п.3)

1,46=70/48

8.

Сума 1 споживачу (мешканцю), який фактично проживає у будинку, квартира якого не оснащена розподільним (квартирним) приладом обліку води (п.8=п.7 х28,95 грн. (діючий тариф).

42,27 грн.

=(1,46х28,95 грн.

9.

Сума до сплати якщо у квартирі,  яка не оснащена розподільним (квартирним) приладом обліку води проживає 3 особи, (п.9=3 х п.8)

126,81 грн.=(3 х 42,27 грн.)

грн.

1. У разі, якщо жодне приміщення у будівлі не оснащено розподільними приладами обліку води (індивідуальними, квартирними приладами обліку) (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного обліку розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

ПРИКЛАД №3

2.

Загальна кількість споживачів (мешканців) у будинку

осіб

5.

Обсяг води, який підлягає розподілу між споживачами у будинку

6.

Обсяг води на 1 споживача (мешканця), який фактично проживає у будинку (п.7=п.6/п.2)

2,41=409/170

Сума 1 споживачу (мешканцю), який фактично проживає у будинку

(п.7=п.6 х28,95 грн. (діючий тариф).

69,77 грн.

=(2,41х28,95 грн.

8.

Сума до сплати якщо у квартирі,  будинку квартири якого не оснащені розподільними (квартирними) приладами обліку води проживає 3 особи, (п.8=3 х п.7)

209,31 грн.=(3 х 69,77 грн.)

грн.

До розподілу не приймаються показання вузла розподільного (квартирного) обліку, що зняті (надані), починаючи з дати встановлення факту виходу його з ладу (закінчення строку повірки засобу вимірювальної техніки, що входить до його складу)  або встановлення факту несанкціонованого втручання в його роботу (самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, розкомплектування, у тому числі порушення цілісності пломб), до дати прийняття на абонентський облік відремонтованого чи заміненого вузла розподільного обліку або повіреного засобу вимірювальної техніки, що входять до його складу.

Обсяг стічних вод, які надходять у систему централізованого водовідведення, визначається за сумою загального обсягу спожитої у будинку води. До обсягу стічних вод не включають обсяг води на загальнобудинкові потреби, витраченої на полив клумб і газонів, визначений на підставі показань відповідних вузлів обліку.

Контактний телефон для довідок: 098 846 25 31, 3 09 30, 3 08 57

З повагою

АДМІНІСТРАЦІЯ                                                                        КП «ВОДОКАНАЛ»ТМР