A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Тальнівська міська рада оголошує пошук кандидатів у присяжні Тальнівського районного суду Черкаської області

Дата: 07.11.2022 18:36
Кількість переглядів: 180

Шановні жителі Тальнівської міської територіальної громади!

 

Враховуючи подання Територіального управління Державної судової адміністрації України у Черкаській області, лист Звенигородської районної ради  щодо необхідності затвердження нового списку присяжних для Тальнівського районного суду Черкаської області у кількості 20 осіб, Тальнівська міська рада оголошує пошук кандидатів у присяжні Тальнівського районного суду Черкаської області з числа громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція Тальнівського районного суду та відповідають вимогам ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».  

Якщо Ви  виявили бажання бути присяжним, просимо подати до виконавчого комітету Тальнівської міської ради до 11 листопада 2022 року  такі документи:

 

 1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Тальнівського районного суду.
 2. Ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.
 1. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
 2. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

Довідки за телефоном:  (04731) 3-09-75, 3-09-05.

 

Довідкова інформація

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
 2. Мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.
 3. Мають незняту чи непогашену судимість.
 4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
 5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
 6. Громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років.
 7. Особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода.

За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.

Присяжні є суб'єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні під час виконання ними обов'язків у суді.

У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції е-декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора