A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Яка тривалість виплати допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану?

Дата: 22.11.2022 08:57
Кількість переглядів: 20

 

    Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати  90 календарних днів. Ця норма передбачена пунктом 3-3 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

    Також встановлено, що безробітним, строк виплати допомоги по безробіттю яких станом на 29жовтня 2022 року перевищує 90 днів, виплата допомоги по безробіттю припиняється через 30 календарних днів із вказаної дати.

    Всі ці зміни відбулися відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», що набрав чинності 29 жовтня 2022року.

    Є інші питання сфери зайнятості – звертайтеся до Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за тел.: (04731)3-04-79, 3-04-80. 

 

Які є обмеження максимального розміру допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану?

     Раніше розмір допомоги по безробіттю не перевищував чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 5ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

     Змінами до вищевказаного Закону, що внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» (набрав чинності з 29 жовтня 2022 року), визначено, що розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати. Такий розмір буде фактично діяти після закінчення чи скасування воєнного стану.

     На період дії воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1січня календарного року.

      

Додаткові консультації – за телефонами Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за тел.: (04731)3-04-79, 3-04-80.  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора