A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тальнівська міська територіальна громада
Тальнівська міська територіальна громада

Тривалість виплати допомоги по безробіттю для осіб передпенсійного віку з урахуванням змін до законодавства

Дата: 24.11.2022 18:07
Кількість переглядів: 109

 

       Тривалість виплати допомоги по безробіттю встановлюється нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі – Закон, зі змінами, у тому числі, що набрали чинності 29 жовтня 2022 року).

        Частиною 4 статті 22 Закону визначено, що для осіб передпенсійного віку (за два роки до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, визначених частинами першою - четвертою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

         Під час дії воєнного стану для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги по безробіттю змінилась – наразі вона не може перевищувати 360 календарних днів (пункт 3-3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону).

        Також змінився вік особи, якій може бути призначена допомога по безробіттю такої тривалості - за рік до досягнення відповідного віку (не за два роки).

        Вимоги щодо наявності страхового стажу не змінились – він має бути необхідним для призначення пенсії за віком (визначається частинами першою - четвертою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

 

       Додаткові консультації – за телефонами Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості за тел.: (04731)3-04-79, 3-04-80.  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора