Тальнівське відділення ДПІ Звенигородського управління ГУ ДПС у Черкаській області

29 грудня – останній банківський день для сплати платежів до бюджету

Звертаємо увагу, що останнім днем роботи органів Казначейства з клієнтами визначено 27 грудня 2023 року. Тому електронні реєстри на повернення платникам помилково та надміру сплачених коштів на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, електронні висновки та/або електронні повідомлення на повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, пені та надміру утриманих (сплачених) сум ПДФО необхідно надати до 17.00 27 грудня 2023 року.

10:33:55 20.12.2023

27 грудня – останній день роботи органів Казначейства з клієнтами

09:40:41 20.12.2023

Володимир Жаврід: з 1 жовтня поновлюється відповідальність за незастосування РРО

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує: з 01 першого жовтня цього року відновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України № 265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Підстава цьому –  Закон України № 3219-IX, який набув чинності 1 серпня. Цей закон відновив положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

12:15:10 28.09.2023

Щодо відображення реквізитів електронних платіжних засобів (платіжних карток) у розрахункових документах РРО/ПРРО

Вимоги законодавства сфери розрахунків, пов’язані, зокрема, і з відображенням реквізитів електронних платіжних засобів – платіжних карток (ЕПЗ) у чеках, які формуються реєстраторами розрахункових операцій/програмними реєстраторами розрахункових операцій. Відповідно до пункту 13 статті 1 Закону України від 30.06.2021 № 1591-ІХ «Про платіжні послуги» (далі – Закон № 1591) електронний платіжний засіб – це платіжний інструмент, реалізований на будь-якому носії, що містить в електронній формі дані, необхідні для ініціювання платіжної операції та/або здійснення інших операцій, визначених договором з емітентом.

16:07:12 27.09.2023

У розділі «Онлайн-навчання» розміщено нові матеріали для платників

Протягом останнього тижня у розділі «Онлайн-навчання» на вебпорталі ДПС, який містить корисну інформацію з податкової тематики, навички заповнення податкової звітності та розуміння оптимальних механізмів сплати, розміщено нові матеріали. У підрозділі «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» доступний матеріал на тему: «Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

16:04:13 27.09.2023

Чи враховуються податки з виплачених дивідендів при розрахунку мінімального податкового зобов’язання?

Абзацами першим, другим і п’ятим п.297 прим.1.1 ст.297 прим. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платники ЄП - власники, орендарі, користувачі на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік. У такому додатку, зокрема, зазначається загальна сума сплачених платником ЄП податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, та визначених відповідно, зокрема, до п.297 прим.1.5 ПКУ витрат на оренду земельних ділянок (далі у ст.297 прим. 1 ПКУ – загальна сума сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок) протягом податкового (звітного) року.

15:58:27 27.09.2023

На Черкащині триває операція «Урожай-2023»

Головне управління ДПС у Черкаській області  нагадує, що у регіоні  триває операція «Урожай», основною метою якої є контроль за повнотою сплати податків сільгосптоваровиробниками, а також громадянами, які  самостійно обробляють власні земельні  ділянки та реалізують сільгосппродукцію.

11:03:47 25.09.2023