Тальнівське відділення ДПІ Звенигородського управління ГУ ДПС у Черкаській області

На Черкащині триває операція «Урожай-2023»

Головне управління ДПС у Черкаській області  нагадує, що у регіоні  триває операція «Урожай», основною метою якої є контроль за повнотою сплати податків сільгосптоваровиробниками, а також громадянами, які  самостійно обробляють власні земельні  ділянки та реалізують сільгосппродукцію.

11:03:47 25.09.2023

До уваги громадян! Працює Єдиний портал повідомлень викривачів

Відділ з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДПС у Черкаській області інформує про початок роботи 06.09.2023 Єдиного порталу повідомлень викривачів (Портал), на якому громадяни можуть повідомляти про факти корупції, які їм вдалося зафіксувати. Портал – це захищена система, за допомогою якої можна швидко та зручно подати повідомлення про корупцію, контролювати стан та результати розгляду такого повідомлення, отримати інформацію про статус викривача. Портал гарантує заявникам дотримання умов анонімності та конфіденційності, надійний захист персональних даних.

16:30:44 20.09.2023

Щодо особливостей здійснення господарської діяльності малими виробниками виноробної продукції

У зв’язку з набранням 03 вересня 2023 року чинності Закону України від 09 серпня 2023 року № 3303-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробників виноробної продукції» (далі – Закон № 3303), яким внесені зміни до Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481), інформуємо про особливості здійснення господарської діяльності малими виробниками виноробної продукції, а саме: - здійснення малими виробництвами виноробної продукції виробництва та розливу у споживчу тару алкогольних напоїв без додавання спирту з виноматеріалів власного виробництва, отриманих шляхом переробки, не тільки з самостійно вирощених/вироблених плодів, ягід, винограду, меду, а також з придбаних за умови, що вони мають виключно українське походження;

16:29:45 20.09.2023

Військовий збір: на підтримку армії платники податків Черкащини спрямували понад 597 млн грн

Протягом січня – серпня 2023 року до державного бюджету від платників Черкаської області надійшло 597,4 млн грн військового збору. Ці кошти спрямовуються на підтримку Збройних сил України. Про це повідомляє в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.  За словами очільника Головного управління, надходження збільшились на 106,3 млн грн порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

16:36:39 18.09.2023

Застосування РРО/ПРРО: про облік готівки у вигляді благодійних внесків

Благодійна організація повинна оприбуткувати у касі з оформленням прибуткового касового ордеру готівкові кошти, отримані як благодійні внески, у тому числі вилучені зі «скриньки». Та у визначені законодавством строки здати готівку до установ банку для зарахування на рахунок. Пояснюємо більш детально. Відповідно до п.п. 2 п. 58 розд. VI Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 із змінами та доповненнями (Положення № 148), готівка, що надходить до кас, повинна своєчасно та в повній сумі оприбутковуватися.

16:34:36 18.09.2023

Декларування - 2023: жителі Черкащини подали понад 10,5 тис. декларацій про майно і доходи

У Черкаській області триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2022 році.  На початок вересня 2023 року до ГУ ДПС у Черкаській області подано понад 10,5 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2022 рік. Загальна сума задекларованого доходу становить 2 310 млн грн.

15:17:04 15.09.2023

До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері надання послуг (у тому числі суб’єктів господарювання, які надають послуги таксі)

Державна податкова служба України з метою інформування суб’єктів господарювання щодо законодавства у сфері здійснення розрахунків при надані послуг повідомляє. Починаючи з 01.01.2022, припинили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), встановлені пунктом 61 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

15:16:34 15.09.2023

Застосування РРО/ППРО платниками єдиного податку – надавачами послуг за відповідними договорами

У матеріалі йтиметься про те, чи застосовують РРО/ППРО та на яку суму проводять операції ФОП – платники єдиного податку, які надають послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами. Варто зауважити, що відповідно до Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

15:15:48 15.09.2023